Z nauczania Świętego Jana Pawła II do młodych:

Drodzy chłopcy i dziewczęta, uczniowie (…) szkół średnich (…) chcę was zapewnić: Papież bardzo miłuje młodych i zależy mu bardzo na waszej przyszłości.
Chcę wam powiedzieć, że w dużej mierze przyszłość świata, naszej Ojczyzny i Kościoła zależy od was. Wy będzie tę przyszłość kształtować, na was spoczywa wielkie zadanie budowy czasów, które nadchodzą.
Nie lękajcie się wejść na drogę waszego powołania, nie lękajcie się szukać prawdy o sobie i otaczającym was świecie.
Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty. Wiedza bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć.

Jako szkoła, której patronuje Wielki Polak:

Promujemy wychowanie do wartości w duchu nauk św. Jana Pawła II
Stawiamy na wysoki poziom nauczania
Umożliwiamy rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zaspokajanie potrzeb edukacyjnych
Zapewniamy atmosferę sprzyjającą pracy twórczej

Do początku roku szkolnego pozostało:

DNI
GODZIN