Home / O szkole / Kadra

„Zwracam się również do was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”– tak zwrócił się do nauczycieli Papież Jan Paweł II podczas mszy w Łowiczu 14 czerwca 1999, widząc w nich współczesnych przewodników duchowych młodego pokolenia.

Dokonując doboru kadry, starałem się, aby zatrudnieni w Katolickim Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana Pawła II nauczyciele – byli takimi autorytetami dla młodego pokolenia – ludźmi zaangażowanymi, pełnymi pasji, wdrażającymi innowacje pedagogiczne, sięgającymi chętnie po nowatorskie metody nauczania, wymagającymi, ale i umożliwiającymi uczniom osiąganie wysokich wyników w konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych. Są oni tymi, którzy nie boją się wyzwań, jakie niesie praca z młodzieżą we współczesnym pełnym zagrożeń świecie. To pedagodzy otwarci na potrzeby uczniów i gotowi skupić się na ich indywidualnych potrzebach, oferujący swoim uczniom czas i serce.

„(…) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (…)”. – powiedział Papież Jan Paweł II we Włocławku 6 czerwca 1991 roku. Jestem przeświadczony, że grono pedagogiczne w naszym liceum spełni pokładane w nim nadzieje.

Ks. Konrad Świstak

GRONO PEDAGOGICZNE W KATOLICKIM PUBLICZNYM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W RAWIE MAZOWIECKIEJ

Ks. Konrad Świstak             dyrektor szkoły

Przemysław Wrzodak – wychowanie fizyczne